Papoušíček žlutolící

Úspěšný odchov 4 mláďat, možná poslední letošní odchov.

Foto: Papoušíček žlutolící /Forpus xanthops/

Kakadu bílý – úspěšný přirozený odchov!

Máme jedno mládě od páru kakadu bílých!

Rozmnožením ohroženého druhu bylo dovršeno osmileté úsilí o odchov. Rodiče jsme získali ochočené od dvou různých majitelů a patří mezi nejoblíbenější papoušky mezi návštěvníky. Mládě již opustilo hnízdní dutinu a můžete je vidět ve venkovní expozici.

Foto: Kakadu bílý /Cacatua alba/

Výstava medu a včelích produktů

Nevíte kam o víkendu?     Přece na papoušky!

Návštěvu naší zoo můžete spojit s prohlídkou prodejní výstavy medu a včelích produktů.

Otevřeno máme každý den od 10 do 18 hodin. (za každého počasí)

Foto:

Ara červenouchý /Ara rubrogenys/

Ara kaninda /Ara glaucogularis/

 

Papoušíček brýlatý

Papoušíček brýlatý /Forpus conspicillatus/

Opět se můžeme pochlubit úspěšným odchovem papoušků z rodu Forpus 🙂

Papoušíček brýlatý je nejmenší z rodu papoušíčků (asi 12 cm) a dožívá se zhruba 12 až 15 let.

Foto: Mláďata v hnízdní dutině, při kontrole po okroužkování

Tirika kobaltový amazonský

Nový druh papoušků v naší zoo!! Jsou to středně velcí papoušci o velikosti cca 18 cm s převládajícím zeleným zbarvením. Jejich domovinou jsou rozsáhlá území jižní Ameriky. Živí se především měkkou stravou – ovocem, bobulemi, semeny, larvami hmyzu a nektarem z květů. Největší radost mají z hodně zralého ovoce – papája, kaki, hruška, jablka a jiné. Další pochoutkou jsou moučné červy, které dostávají jednou až dvakrát týdně.

Vidět tyto papoušky můžete v naší zoo každý den od 10 do 18 hodin.

Foto: Tirika kobaltový amazonský /Brotogeris cyanoptera cyanoptera/

 

Papoušíček žlutolící

Další mláďata která opustila hnízdní dutinu – PAPOUŠÍČEK ŽLUTOLÍCÍ – je to největší druh z rodu papoušíčků. V naší zoo můžete pozorovat hned 6 (z celkových sedmi) druhů těchto nejmenších papoušků na světě.

Foto: Papoušíček žlutolící /Forpus xanthops/ – mláďata s rodiči

!! Již 10 let s vámi !!!

Včera jsme v „klidu“ oslavili desáté narozeniny od otevření papouščí zoo Bošovice pro veřejnost. Během těch 10-ti let jsme vyrostli – máme již sto expozic v kterých chováme 55 druhů papoušků, celkem 300 jedinců. To vše díky vaší důvěře a zájmu. Chceme vám vždy přinášet radost a být spolehlivým místem pro vaši návštěvu. Proto do příštího roku a nové sezóny vstoupíme bombasticky. Již letos v srpnu otevíráme nové toalety a venkovní bar. A během letošního roku finišujeme na dodělání dětské zoo. A to není vše! Začali jsme realizovat venkovní relaxačně vzdělávací areál tzv. Lázně ducha. A můžete se těšit i na altán s možností si zazvonit na „včelařském“ zvonu od nevidomého umělce – BORCE! Moc vám děkujeme za těch 10 let a přijeďte znovu, ať již nás máte blízko vašeho domova, navštívíte nás při vaší dovolené na jižní Moravě nebo obrovský obdiv těm , kteří k nám jedou přes celou republiku!

Spolupráce se ZOO Praha!

Dnes jsme pro Rákosův pavilón v pražské zoo předali do deponace čtyři naše odchované papoušky druhu kogna smaragdový jižní, nejjižněji žijící papoušky na světě. Zároveň jsme do deponace od pražské zoo získali nový druh – papoušek mniší do nově připravované expozice. Papoušci mniší jsou jediným druhem papoušků, kteří nehnízdí v dutinách, ale staví si hnízdo z větviček a prutů. Jižní Morava, ráj na zemi, pozdravuje velkou Prahu. 

Papoušíček žlutolící

Představujeme vám úspěšný odchov 3 mláďat.  Papoušíček žlutolící  je s 15 cm délky největším druhem z rodu papoušíčků. V naší zoo můžete vidět 6 (z celkových sedmi) těchto nejmenších druhů papoušků na světě. I přes svoji malou velikost jsou papoušíčci velmi inteligentní. Při návštěvě uvidíte již mláďata od jiných druhů papoušků, která již opustila hnízdní dutinu.

Foto: Papoušíček žlutolící /Forpus xanthops/

 

Pozvánka do zoo

Pozvánka – exkurze a mimořádná večerní prohlídka v zoo

Zveme vás na večerní vycházku spojenou s pozorováním ptactva a netopýrů.  Sraz je v sobotu 17. července v 19:30 hodin u vstupu do naší zoo. Konec cca ve 21:30 hodin. Těšit se můžete např. na kroužkování ptactva, pozorování vylétajících netopýrů pomocí ultrazvukového detektoru. Vstupné na akci je dobrovolné. Zároveň se můžete zdarma od 18 do 19:30 hodin prohlédnout i výstavu přibližující život netopýrů v prostorech naší zoo. Mimořádně bude naše zoo tento den otevřena až do 19:30 hodin za standardní vstupné. Uvidíme se?