POZVÁNKA NA 1. DUBNA

Mezinárodní den ptactva

– Návštěvníci s ptačím příjmením mají vstup zdarma

– Vernisáž obrazů „Od dinosaurů k ptákům“

– Poštovní přepážka s příležitostním poštovním razítkem

– Živé vysílání Českého rozhlasu Brno

– Přednáška na téma „Opeření a inteligentní dinosauři“.

🎉

Při příležitosti 15. výroční otevření zoo proběhne 1-2. dubna 2023 od 10:00 do 18:00 vernisáž obrazů „Od dinosaurů k ptákům“, kterou pořádáme ve spolupráci s Odbornou společností Fauna-Flora při Svazu českých filatelistů.

Téměř 20 obrazů od šesti autorů bude mapovat vývoj živočichů, kteří chodili a létali po planetě zemi před miliony let a ze kterých se vyvinuli současní ptáci. K vidění budou i obrazy, které budou publikovány teprve v letošním a příštím roce v odborně naučných publikacích a další dosud nezveřejněná díla. K nejzajímavějším z nich patří vyobrazení třetihorního prapapouška Xenopsitta fejfari, jehož zkamenělé pozůstatky se našly v mostecké hnědouhelné pánvi. K vidění budou díla vytvořená různými uměleckými technikami.

Přímo v zoologické zahradě bude od 10 do 17 hodin otevřena příležitostní poštovní přepážka, která bude vydávat příležitostné poštovní razítko speciálně vytvořené pro tento slavnostní den. Razítko bude poté uloženo v Poštovním muzeu v Praze. 📯

Přímo ze zoologické zahrady bude od 10 do 12 hodin probíhat živé vysílání Českého rozhlasu Brno, které bude moderovat pan Zdeněk Junák. 🎤

V odpoledních hodinách pronese spisovatel a expert na pravěký život RNDr. Vladimír Socha přednášku na téma „Opeření a inteligentní dinosauři“.